Menu
Your Cart

Wordpress Mājaslapas noformēšana

Wordpress Mājaslapas noformēšana
Wordpress Mājaslapas noformēšana
  0.00€
  Grozā

  Saņemt bezmaksas konsultāciju.

  Tas, ko cilvēki redz, ieejot Wordpress mājaslapā, ir dažādu programmu veidots teksts, kuru apmeklētājam vizuāli noformē interneta pārlūkprogramma. Wordpress Mājaslapu veidošanas speciālists, skatoties speciāli noformētā teksta dokumentā, kas ir mājaslapas skelets, jau uzreiz redz, kāda apmēram tā izskatīsies pārlīkprogrammas interpretācijā.

  Ir dažādas tehnikas, kā noformēt Wordpress mājaslapu. Tomēr pamatā tas ir darbs ar tekstu. Izlabojot kādu sadaļu šajā speciālajā interneta tekstā, tiek izmainīta vizuālā vai tekstuālā informācija, kuru redz mājaslapas apmeklētājs. Interneta pārlūkprogramma šājā gadījumā darbojas kā „pasaku stāstnieks”, kas lasa mājaslapas apmeklētājam tekstu, veidojot vizuālas ilustrācijas un kompozīcijas.

  HTML - (HyperText Markup Language) ir mājaslapas teksta noformēšanas un veidošanas pamats. Tā ir pati pirmā lieta, kas jāapgūst, lai iemācītos veidot mājaslapas. Katras weblapas skelets ir teksta dokuments, kurš īpaši veidots HTML, veicot dažāda veida korekcijas teksta izskatā. Šo teksta dokumentu „lasa” interneta pārlūkprogramma (Internet Explorer, Firefox, Google Chrome un citas), tādejādi vizuāli attēlojot lapu apmeklētājam pievilcīgākā veidā. Vizuālās korekcijas mājaslapas vizuālajā noformēšanā veido ar programmu CSS.

  Lai sāktu mājaslapu noformēšanu, nepieciešamas divas lietas – interneta pārlūkprogramma (ļoti individuāla lieta, tomēr dažām no šīm programmām ir lielākas priekšrocības tieši mājaslapu izstrādē) un tekstu dokumentu redaktors. Var izmantot pašu vienkāršāko Notepad, bet iesācējiem ērtāki būs tieši specializētie mājaslapas noformēšanai paredzētie teksta redaktori. Piemēram, Notepad++ vai PSPad.

  • CSS (Cascading Style Sheets) ir īpaša mājaslapas noformēšanas valoda, kas paredzēta, HTML un XHTML tekstu dokumemtu vizuālai noformēšanai.  CSS arī ir tekstveida dokuments, tikai atšķirībā no HTML tas apraksta dokumenta izskatu. CSS mājaslapas apmeklētājs redz tikai vizuāli. Šīs programmas teksts ir redzams interneta pārlūkprogrammai, kura to veido vizuālā izskatā, skanējot CSS dokumentā ietvertos rīkojumus. Ar
  • CSS palīdzību var izmainīt jebkura HTML teksta objekta ārējo izskatu - krāsu, formu, parametrus, novietojumu un citus elementus.
  • CSS lietošanā ir vairākas priekšrocības mājaslapas noformēšanā. Tā kā lapas vizuālo izkārtojumu apraksta CSS, tas palīdz saīsināt HTML dokumenta garumu, tādējādi ļaujot interneta pārlūkprogrammai nolasīt hipertekstu ātrāk, padarot ātrāku arī konkrētās mājaslapas ielādi. Tas savukārt garantē pozitīvas atsauksmes no klientu – mājaslapas apmeklētāju – puses, jo nevienam taču nepatīk gaidīt, kamēr beidzot ielādēsies intermeta lapa.

  Turklāt CSS programmatūrai ir neaizstājams ieguldījums mājas lapas noformēšanā tieši dizaina jomā. Šī programma padara dizaineru darbu vienkāršāku un ļauj veidot daudz jaunu un inovatīvu dizaina risinājumu mājaslapas noformēšanā. Tādējādi iespējams mājas lapu izveidot neatkārtojamu un vienreizēju ne tikai saturiskā, bet arī vizuālā jomā.