Menu
Your Cart

SSL sertifikāta uzstādīšana

SSL sertifikāta uzstādīšana
SSL sertifikāta uzstādīšana
  0.00€
  Grozā
  Noteikti jau būsi pamanījis, ka dažas mājaslapas tev uzrāda kā drošas, bet citas nē. Ja pašam pieder mājaslapa tad noteikti esi domājis par to kas ir SSL sertifikāts un vai tas tev ir vajadzīgs.

  Interneta pārlūkprogrammās jau tiek rādītas izmaiņas attiecībā uz to, kā tās apskata vietnes, kas ielādētas HTTP bez SSL sertifikāta. Tas ļauj daudziem vietņu īpašniekiem uzdot jautājumu:

  “Vai manai vietnei ir nepieciešams SSL sertifikāts?”

  Atbildes īsā versija – Jā.

  SSL sertifikāts šifrē datus, ko lietotājs ievadījis jūsu vietnēs, lai varētu droši ceļot no pārlūkprogrammas uz jūsu tīmekļa serveri. Kredītkartes numuri ir viens no svarīgākajiem konfidenciālo datu veidiem, kam nepieciešams SSL sertifikāts. Google ir ieņēmusi nostāju, ka VISI dati, kas iesniegti jūsu vietnē, ir jāaizsargā ar SSL. Varat viegli noteikt, vai jūsu vietnei ir SSL sertifikāts, vai vietnes URL sākas ar HTTP vai HTTPS. Ja tas ir ielādēts pārlūkprogrammā, izmantojot HTTPS sākumā, tad jūsu vietnē ir SSL. Bet svarīgi arī apskatīties vai blakus esošajam HTTPS uzrādās “Drošs”.

   

  Pēdējo pāris gadu laikā tīmeklis ir lēnām tuvinājies pilnībā šifrētā pārlūkošanas pieredzei ar SSL. Saskaņā ar Mozilla, vairāk nekā puse tīmekļa vietņu tīmeklī izmanto SSL sertifikātu, lai šifrētu to datplūsmu. Ja pārlūkprogrammā izmantojat pārlūku Google Chrome, atrašanās vietas joslā droši vien esat pamanījis marķējumu “Nav drošs”.

   

  Šis paziņojums parādījās pagājušajā rudenī, mēģinot ielogoties vietnē ar nedrošu pieteikšanās lapu. Sākot no oktobra, Google šo marķējumu piemēros jebkurai lapai, kas tiek izsniegta HTTP vai tīmekļa vietnē bez SSL sertifikāta.

   

  Firefox ir izvēlējies nedaudz atšķirīgu pieeju un ir uzsvēris paroles lodziņu ar īpašu piezīmi par nedrošām veidlapām.

  Ja jūsu vietne nesavāc sensitīvus datus, piemēram, kredītkartes nummurus jums agrāk nebija nepieciešams SSL sertifikāts. Tomēr, ņemot vērā jaunos paziņojumus par pārlūku, tagad ir svarīgi nodrošināt, lai katrai vietnei būtu SSL sertifikāts, un tas tiek ielādēts, izmantojot HTTPS.

  Kāpēc manai vietnei vajadzētu ievietot SSL sertifikātu?


  1. SSL sertifikāti nodrošina datu pārsūtīšanu

  Ir svarīgi aizsargāt datus, kas jūsu tīmekļa serverim tiek iesniegti no lietotājiem, it īpaši, ja šie dati ir konfidenciāli. Neatkarīgi no tā, vai jūsu vietnes lietotājs iesniedz kontaktu veidlapu, pieteikšanās veidlapu vai kredītkartes informāciju, ir būtiski saglabāt viņu datus ar SSL sertifikātu.

  2. SSL sertifikātam ir ieguvumi no SEO

  Google meklēšanas algoritms dod vietnēm uzlabojumus jūsu vietnei viņu meklēšanas klasifikācijā, ja jūsu vietnei ir SSL sertifikāts. Tas var nebūt pamanāms, bet tas ir viens no daudzajiem faktoriem, ko uzņēmums Google ņem vērā, aprēķinot, no kurienes meklēšanas rezultātos jūsu vietnei jāatrodas.

  3. SSL sertifikāti pelna lietotāju uzticību

  Kad lietotājs redz SSL sertifikātu, viņiem var būt pārliecība, ka viņu dati ir droši, kad tas ir veids, kā jūsu tīmekļa serveris. SSL sertifikāts palielina jūsu vietnes uzticamību un pārliecību.