Menu
Your Cart

Web dizaina izstrāde – viens no būtiskiem lapas izveides soļiem

Web dizaina izstrāde – viens no būtiskiem lapas izveides soļiem
Web dizaina izstrāde – viens no būtiskiem lapas izveides soļiem
  0.00€
  Grozā

  Saņemt bezmaksas konsultāciju.

  Pirmais, ko redz mājas lapas apmeklētājs, ir tās koptēls, un tikai pēc tam klients izlemj – turpināt šīs lapas aplūkošanu vai pāriet uz citu, iespējams, konkurējošās firmas, interneta vietni. Tieši tāpēc web lapas dizainam ir jāievērš ļoti liela vērība jau pašā mājas lapas izstrādes sākumā. Būtiski atcerēties, ka ne visus dizaina elementus jebkurā vadības sistēmā vēlāk ir iespējams mainīt. Šo elementu nepareiza izstrāde var novest pie tā, ka nākas veidot jaunu mājas lapu, kad ir saprastas vecās vietnes izstrādē ieviesušās dizaina kļūdas.

  Dizaineram ļoti būtiski ir ievērot uzņēmuma stila elementus un krāsu salikumus, jo tie klientam var palīdzēt radīt asociācijas ar pašu uzņēmumu. Taču svarīgi ir visus dizaina elementus sakombinēt vienotā veselumā, citādi atsevišķas tā detaļas var atstāt negatīvu iespaidu uz mājas lapas tēlu kopumā.

  Web lapas dizains sastāv no vairākiem elementiem: fona jeb pamatnes, grafiskajiem attēliem un elementiem, šriftiem, fotogrāfijām. Ikviens no šiem elementiem var palīdzēt izveidot veiksmīgu, biznesu veicinošu web lapu, vai arī to gremdēt, tāpēc ieskicēsim tās lietas, ko noteikti ir jāņem vērā, izstrādājot mājas lapu dizainu.

  Fons ir viens no tiem web lapas dizaina elementiem, ko nevar mainīt visās mājas lapas vadības sistēmās, tāpēc tā izvēlei jāpievērš ļoti liela uzmanība. Fons nosaka, cik viegli pamanāmi un uztverami būs pārējie elementi. Pārāk spilgts vai tumšs fons var nogurdināt klientu, un tas var pamest mājas lapu pirms vajadzīgās informācijas iegūšanas.

  Grafiskie elementi ir tie, kas rada web lapu dizaina unikalitāti. Tie piesaista apmeklētāju skatienu un iespiežas atmiņā. Taču jāatceras – laba daudz nevajag. Pārāk daudz grafisko elementu pārsātina mājas lapu un tā zaudē savu lietojamību.

  Šriftu izvēlē gan nevajadzētu īpaši eksperimentēt. Labāk izvēlēties vidēja lieluma, ērti lasāmu šriftu, kas nodrošinās ērtu tekstu lasīšanu.

  Fotogrāfiju izmantošana mājas lapās vēl joprojām ir aktuāla un iekaro aizvien plašāku popularitāti. Tieši fotogrāfiju izmantojums var padarīt tekstu vieglāk uztveramu, ne tik „sausu”. Turklāt gandrīz ikviena vadības sistēma ļauj ērti mainīt fotogrāfijas, lai pastāvīgi varētu akcentēt būtiskākos uzņēmuma jaunumus. Īpaši svarīgi fotogrāfijas ir izmantot preču aprakstos, lai pircējam rastos pilnīgāks priekšstats par konkrēto preci.

  Kā redzams, web lapas dizains ir komplicēta sistēma, kas lielā mērā nosaka mājas lapas lietojamību un iespējas to izmantot kā biznesa instrumentu, tāpēc sadarbībai ar dizaineri jābūt pārdomātai, atklātai un savstarpēji papildinošai.