Menu
Your Cart

Rentabilitāte Interneta Mārketingā (ROI – Return On Investment)

Rentabilitāte Interneta Mārketingā (ROI – Return On Investment)
Rentabilitāte Interneta Mārketingā (ROI – Return On Investment)
  0.00€
  Grozā

  Saņemt bezmaksas konsultāciju.

  Kas ir rentabilitāte?

  Rentabilitāte ir uzņēmuma investīciju ienesīguma rādītājs. Tas parāda cik lielus ienākumus sniedz katrs ieguldītais finanšu līdzeklis. Tā var būt nauda, kustamais vai nekustamais īpašums, ieguldītais laiks utt.

  Angliski rentabilitāte ir apskatīta ar terminu ROI – Return On Investment.

  Šajā gadījumā runāsim par mārketingā ieguldīto līdzekļu (naudas) rentabilitāti.

  Rentabilitāti var aprēķināt par katru investīciju kanālu atsevišķi noteiktā laika posmā. Pēc tam to iespējams salīdzināt, lai noteiktu kurš no mārketinga kanāliem ir ienesīgāks, lai pēc tam tajā ieguldītu lielāku mārketinga budžetu.

  Kāpēc rēķināt Rentabilitāti?

  Ir noteikti dzirdēta frāze: “Es zinu, ka puse no maniem mārketinga ieguldījumiem nenes peļņu, es tikai nezinu kura puse.” Lai no šāda izteiciena izvairīties, pašiem jāseko līdzi katra mārketinga kanāla rentabilitātei.

  Rentabilitāte un Interneta Mārketings.

  Interneta mārketingā svarīgi ir izprast katra mārketinga rīka rentabilitāti. Viena no interneta priekšrocībām ir tā, ka gandrīz visam ir iespējams izsekot. Līdz ar to arī katra reklāmas kanāla rentabilitāti ir iespējams aprēķināt.

  Kur sākt?

  Uzdodiet sev jautājumu – cik man maksā viens apmeklētājs manai mājas lapai? Vai tie ir 10, 20, 30 centi? Ja izmantojat Maksa Par Klikšķi reklāmas, tad viena apmeklētāja izmaksas ir zināmas, taču vai Jūs esat aprēķinājuši cik Jums izmaksājis katrs apmeklētājs no kāda banera vai reklāmas raksta? To ir tik vienkārši aprēķināt, piemēram – banera izmaksas mēnesī/ apmeklētāju skaitu mēnesī.

  Reklamējoties Google, viena klikšķa vidējā cena ir 10 – 30 centi atkarībā no konkurences. Un no Google meklētāja nāk viens no kvalitatīvākajiem apmeklētājiem (jo tiek reklamēts uz konkrētiem atslēgvārdiem). Vai Jūsu baneris izmaksā lētāk?

  Zinu, ka kāds teiks – baneris dod arī zīmola popularizēšanu, taču tas ir grūti izmērāms un lielākā daļa speciālistu neņem vērā šo faktoru, aprēķinot tikai konkrēta apmeklētāja izmaksas.

  Klikšķa cena ir niecīgs rentabilitātes rādītājs, bet ja Jūsu mājas lapā nav reģistrācijas vai online norēķinu sitēmas, kam varat izsekot, tad klikšķa cena ir minimālais, kas Jums jāzina.

  Pirkums/Reģistrācija

  Ja Jūsu mājas lapā iespējams pasūtīt preci online (interneta veikals) vai veikt reģistrāciju kādam pakalpojumam (apmācība u.c.), Jums noteikti jārēķina cik uz katra reklāmas kanāla sanāk vienas reģistrācijas izmaksas.

  Ja Jūs piedāvājat reģistrāciju semināram, viegli ar analīzes rīku palīdzību noskaidrot, cik izmaksājusi katra reģistrācija. Tas būs lielisks skaitlis, lai salīdzinātu dažādus mārketinga kanālus. Šis skaitlis dos daudz pilnvērtīgāku informāciju par iztērētajiem līdzekļiem.

  Ko tālāk?

  Tālāk Jums jāaprēķina cik naudas Jūs nopelnāt vidēji uz katra produkta. Viens ir zināt cik izmaksā reģistrācija, taču pavisam, kas cits nospraust šīs vienas reģistrācijas maksimālās mārketinga izmaksas.

  Piemērs

  Turpinot iepriekšējo piemēru par semināra reģistrāciju – aprēķiniet cik naudas Jūs nopelnāt vidēji uz katras reģistrācijas. Piemēram, dalībā seminārā maksā 300Ls, Jūsu peļņa, atrēķinot visas izmaksas, ir 50Ls. Tas nozīmē, ka mārketingā nedrīkstat ieguldīt vairāk nekā 50Ls uz katru semināra dalībnieku. Pieņemsim, ka mēs reklamējamies Google meklētājā un vidēji viena reģistrācija izmaksā 22Ls. Tālāk aprēķināsim šī ieguldījuma rentabilitāti.

  Rentabilitātes Formula = (Peļņa - Ieguldījums) / Ieguldījums.

  Mūsu piemērā Rentabilitāte sanāk 1.27 jeb 127%. Atliek šo skaitli salīdzināt ar citiem mārketinga kanāliem un būs redzams kur nākotnē ieguldīt vairāk un kur nemaz vai mazāk mārketinga naudas.

  Tajā brīdī, kad sāksiet rēķināt rentabilitāti, varēsiet pilnvērtīgāk izmēģināt pieejamo mārketinga rīku rentabilitāti. Cik izdevīgi ir Twittera un citu sociālo mārketinga rīku uzturēšana, e-pasta mārketings, optimizācija utt.

  Konsultācijas

  Konsultācijas par Interneta Mārketingu nepieciešamas jebkuram uzņēmumam, kam ir radusies interese par Interneta sniegtajām priekšrocībām. Protams, iespējams arī pašam atrast pietiekoši daudz informācijas šajā jomā, taču es iesaku izvēlēties pieredzējuša speciālista konsultāciju, kas pastāstīs par labumiem, gan no teorētiskā, gan praktiskā viedokļa. Interneta Mārketinga Konsultācijas sniegs atbildes uz daudziem jautājumiem, kā arī sniegs papildus informāciju un ieteikumus par iespējām nopelnīt internetā!

  Kur izmantot konsultācijas:

  • Konsultāciju ieteicams izvēlēties, ja Jūsu mājas lapa atrodas izstrādes stadijā. Daudz vieglāk ir pielietot Interneta Mārketinga gudrības jau paša mājas lapas tapšanas stadijā, nekā pēc tam veikt izmaiņas.
  • Bieži uzņēmējiem dzimst lieliskas idejas, taču ir problēmas ar šo ideju realizēšanu, tāpēc konsultants palīdzēs tās novērtēt no Interneta Mārketinga viedokļa un sniegs savu vērtējumu „no malas”.
  • Konsultācijas ir arī lielisks veids, kā izglītot darbiniekus, kuru uzdevums ir Interneta Mārketinga aktivitāšu plānošana uzņēmumā.

  Klienta galvenie ieguvumi:

  • Ietaupīts laiks salīdzinājumā ar pašizglītību;
  • Apvienojot Interneta Mārketinga speciālista zināšanas ar klienta ideju, rezultātā var iegūt daudz lielāku labumu (gan vienam, gan otram);
  • Konsultanti un speciālisti nodrošina lielisku atbalstu uzņēmējdarbībā. Būs grūti visus darbus padarīt pašiem.