Menu
Your Cart

Mājas lapas dizaina izstrādes jaunumi

Mājas lapas dizaina izstrādes jaunumi
Mājas lapas dizaina izstrādes jaunumi
  0.00€
  Grozā

  Saņemt bezmaksas konsultāciju.

  Šogad, mājas lapu dizainu izstrādē vērojamas dažādas pārmaiņas. Elementi, kas agrāk tika uzskatīti par bezjēdzīgiem vai neestētiskiem, šodien kļuvuši par modes lietu. Pateicoties HTML5 un CSS3 un grafiskā dizaina attīstībai, mājas lapu dizainā vērojamas pārmaiņas.

  Plaša fontu izvēle

  Ierobežojumi, fontu izvēlē, praktiski, vairs nepastāv. Izmantojot jaunākās iespējas dizaina izstrādē, fontus iespējams izmantot daudz plašāk un izmantot tos kā dizaina elementus. Jāņem vērā, ka vecākas pārlūkprogrammas, pēc noklusējuma, tik un tā neatbalsta specifiskus fontus, tomēr izmantojot dažādas papildiespējas, mājas lapas izstrādātājs var iekļaut nestandarta fontus (jāatceras, ka ne visi fonti atbalsta Latviešu valodu, tomēr iespējams iekļaut attēlus ar specifiskiem fontiem, lai gan jāatceras, ka hipersaites, kurās izmantoti attēli, dod mazāku pienesumu SEO).

  HTML5

  Tuvākajā laikā tiks pilnībā apstiprināts HTML5 standarts. Lai gan tas nav pilnībā ieviests, lielākā daļa pārlūkprogrammas jau atbalsta šo standartu (daļēji). Mājas lapas, kas veidotas, izmantojot HTML5 var nestrādāt, kā iecerēts, vecākās pārlūkprogrammās. HTML, līdz šim bija paredzēts tikai satura formatēšanai, bet ņemot vērā multimediju iespēju iekļaušanu jaunajā standartā, gaidāmas, ievērojamas, pārmaiņas mājas lapu izstrādē. HTML5 galvenie ieguvumi ir multimediju pielietošanas iespējas un vienkāršota mājas lapas savietojamība, dažādās pārlūkprogrammās.

  Mājas lapas, kas veidotas tikai ar vienu sadaļu

  Minimālisms mājas lapu dizaina izstrādē kļūst arvien populārāks, kā arī interneta lietotāji vēlas informāciju, dažādās mājas lapās, atrast pēc iespējas ātrāk. Vienas sadaļas mājas lapas, kurās, bieži tiek izmantotas dažādas slīdošās rindas, u.c. iespējas, lai koncentrēti attēlotu visu nepieciešamo informāciju. Jāatzīst, ka šādas mājas lapas ir vairāk piemērotas nelieliem uzņēmumiem, kuriem ir, salīdzinoši, mazs informācijas apjoms, portfolio vajadzībām (mākslinieki, modeles, u.c), vai personīgajām mājas lapām.

  Pārmērīgi lielas mājas lapas galvenes un kājenes

  Šāda veida elementi parāda nestandarta pieeju un individualitāti. Lai gan šajos elementos, pārsvarā, tiek attēlota mazāk svarīga informācija, tajos iespējams iekļaut dizaina elementus. Šādu elementu izmantošana liek piedomāt vairāk pie mājas lapas mākslinieciskā noformējuma.

  Ļoti liela galvene

  Ar roku zīmēts dizains

  Šādu pieeju sāk izmantot arvien vairāk mājas lapu dizaineri, kas vēlas panākt mājas lapas atpazīstamību, izmantojot pieeju, kas līdz šim tika uzskatīta par ļoti bezjēdzīgu (jo ar datoru iespējams izveidot jebkādus attēlus). Šādā veidā dizainerim tiek dota iespēja, pilnībā demonstrēt savas prasmes un individuālo stilu, kā arī mājas lapa kļūst par unikālu mākslas darbu.

  Sociālo mediju integrācija

  Mājas lapu dizainā, jau vairāk, kā pēdējos piecus gadus, tiek iekļautas dažādas sociālo mediju ikonas. Kopš sociālo mediju izmantošana kļuvusi par nepieciešamību, dizaineri, veidojot mājas lapas, iekļauj unikālus sociālo mediju logo (izstrādāts konkrētai mājas lapai, iekļaujot jau eksistējošus logo).