Menu
Your Cart

Hostinga izvēle

Hostinga izvēle

Saņemt bezmaksas konsultāciju.

Bieži gadās ka klientam nav nekādas nojausmas, kas tas ir un kāpēc par to jāmaksā zināma naudas summa mēnesī. Es vienmēr cenšos ieteikt klientiem un pieturēties pie viena pakalpojuma sniedzēja ar kuru strādāju jau daudzus gadus, un ir izveidojusies laba sadarbība ar serveru administratoriem un ir skaidri pārzināma serveru konfigurācija. Tā teikt atviegloju sev dzīvi.

Jau pašā sākumā runājoties ar klientu centies saprast to cik apjomīga būs konkrētā mājas lapa, lai jau laicīgi varētu informēt klientu par hostinga piedāvātājiem, un to iespējām, izmaksām.

Ja Tev vel nav nostabilizētas attiecības ar mājas lapu uzturētāju, pavadi pāris dienas pētot vairākus pakalpojumu piedāvātājus, jo katram ir savi plusi un mīnusi. Noteikti slikta doma ir turēt mājas lapu pie kaimiņu Jāņa uz viņa dzīvoklī esošā “servera”, jo bieži gadās ka šis “serveris” nav pienācīgi sagatavots šim darbam. Kā atšķirt labus pakalpojumu sniedzējus no sliktiem? Precīzas receptes nav, bet es piedāvāju pāris punktus, kuriem būtu nepieciešams pievērst uzmanību.

  • Izvēlētajā plānā iekļauto epasta adrešu skaitu
  • Datubāžu pieejamība (Mysql, postgreSql, u.c.)
  • Diska vieta uz servera
  • Dažādu konfigurācijas paneļu esamība (cPanel, ISPmanegr, u.c.), ar kuru palīdzību iespējams, nepieciešamības gadījumā, veikt nelielus labojums serveru konfigurācija
  • Iespēja nepieciešamības gadījumā izvēlēties citu plānu
  • SSH piekļuve serverim, reti bet reizēm tomēr noder (piemēram error log apskatīšanai)
  • Iespēja pašam vai ar serveru administratoru palīdzību veikt uzstādījumus serverī

Kad izvēlēts hostinga piedāvātājs

Kad esi izvēlējies konkrēto pakalpojumu sniedzēju jau lacīgi uzzini visus konfigurācijas parametrus. Sagatavo savu izstrādes vidi cik vien iespējams līdzīgu ar gala serveri. Vai ja iespējams veic izstrādi jau uz gala servera, bet šādā gadījumā noteikti jaatceras ka nav laba doma izstrādi veikt uz istā doemina vārda, labāk ja iespējams izveido subdomeinu, piemēram dev.domeins.lv vai arī izmanto atsevišķu izstrādes direktoriju, piemēram domeins.lv/yam/.